Parafia w Soli

Boże CiałoW czwartek po niedzieli Trójcy Przenajświętszej Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną tradycyjnie Bożym Ciałem. Jest to doskonała okazja do rozważania tajemnicy Eucharystii i zamanifestowania naszej wiary wobec Najświętszego Sakramentu. To jedyny dzień w roku, gdy Chrystus wychodzi na ulice naszych miast.

W naszej parafii uroczystej sumie tego dnia przewodniczył ks. Krzysztof Krukowski, który już na początku Eucharystii zachęcał do wyruszenia za Jezusem i zawierzenia Mu swojej codzienności: – Dzisiaj możemy rzeczywiście wyruszyć z Jezusem z naszych świątyń, możemy razem z Nim iść w sam środek naszych codziennych spraw. Po Mszy św. wyjdziemy z Jezusem, Chlebem Żywym na ulicę naszej miejscowości, aby On błogosławił nas, nasze rodziny, nasze domy, miejsca nauki i pracy, miejsca naszego codziennego życia – podkreślał.

Ks. proboszcz Krzysztof Jankowski w homilii tłumaczył, że Chrystus rozdał swoje życie, ciało i krew dla nas i rozdaje siebie nieustannie i codziennie, dlatego powinniśmy tę ofiarę przyjąć i nią żyć na co dzień: – Dziś wspominamy Wieczernik. Przybyliśmy do ołtarza, aby złożyć razem z Chrystusem ofiarę. Jedyną ofiarę miłą Bogu ze względu na Tego, kto ofiarę składa, i na to, co Mu ofiarowuje. Tym, który ją składa, jest Syn Boga, a w ofierze składa swoje doczesne życie. W Wieczerniku rozdał siebie i nieustannie siebie rozdaje. Rozdał siebie do końca. Rozdał swój czas do ostatniej sekundy, rozdał swoje siły do ostatniego uderzenia serca, rozdał swoje życie do ostatniej kropli krwi. A kiedy rozdał, powiedział: „To czyńcie na moją pamiątkę”. To były nie tylko słowa ustanawiające sakrament kapłaństwa i Eucharystii, ale było to przede wszystkim zadanie zostawione uczniom: jak Ja rozdaję siebie, tak i wy rozdajcie siebie. My to mamy wykonać, mamy do tego dorosnąć, byśmy umieli rozdać nasze dwadzieścia cztery godziny, mądrze je rozdać, bo właśnie mądrość jest tu najważniejsza. Te Chrystusowe słowa „To czyńcie na moją pamiątkę” niech będą dla nas wezwaniem do mądrego rozdawania siebie, czyli do karmienia tych ludzi, którzy żyją obok nas, prawdziwą miłością” – powiedział.

Bądźmy wdzięczni Bogu za dar Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i okażmy tę wdzięczność poprzez miłość bliźniego – dodał ks. Jankowski: – Podziękujmy dziś Bogu za to, że jesteśmy w tę miłość wtajemniczeni. To był szczebel do tej miłości. A kiedy spożyjemy Najświętszy Sakrament, pomyślmy o swoim sercu i o tym, że wychodząc z tej świątyni, trzeba będzie to serce połamać dla ludzi głodnych miłości i trzeba będzie powtórzyć za Chrystusem: „Bierzcie i jedzcie”. To jest katecheza, którą Kościół powtarza w każdą niedzielę, wzywając wszystkich wierzących, aby w tej uczcie miłości uczestniczyli” – tłumaczył.

Po Mszy Świętej wierni wyruszyli na ulice swoich miast i wsi, aby w uroczystej procesji do czterech ołtarzy podążać za Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie i pokazać, że Jezus jest obecny w codziennym życiu każdego z nas, że jest żywy i prawdziwy, cały czas czekający w tajemnicy Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Transmisja na żywo

Modlitwa do św. Michała Archanioła

+
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

Liturgia Słowa

Dane adresowe

Parafia Świętego Michała Archanioła
Sól 50, 23-400 Biłgoraj
Tel. 84 687 02 42
email: parafia-sol@tlen.pl
Nr konta parafii:
92 9614 0008 2005 0010 9338 0001

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedzono _ razy.