Parafia w Soli

Koncert akordeonowyJuż w najbliższą niedzielę (16.05), po mszy św. o godz. 11:30, w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Soli odbędzie się koncert akordeonowy w wykonaniu Piotra Ostrowskiego.

Na to muzyczne wydarzenie zaprasza ks. proboszcz Krzysztof Jankowski:

Podczas koncertu będzie można usłyszeć akordeonowe aranżacje utworów m.in. Jana Sebastiana Bacha, Ernesto Germaniego, Otto Eckelmanna i Jurija Najunkina, a także walc „Happy day in Paris”.

Piotr Ostrowski – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Biłgoraju w klasie akordeonu mgr Jarosława Kloca (2011 – 2014), Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie akordeonu prof. dr hab. Elwiry Śliwkiewicz-Cisak (2014 – 2017), oraz studiów I st. Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w katedrze akordeonu prof. zw. dr hab. Joachima Pichury i dr hab. Piotra Chołołowicza (2017 – 2020). Obecnie student I roku II st. AM w Katowicach w klasie dr hab. Piotra Chołołowicza i dr Marcina Jabłońskiego. 

Ma na swoim koncie liczne sukcesy jako solista, oraz kameralista. Jest laureatem konkursów akordeonowych w Polsce, oraz za granicą, m.in: w Lublinie, Leżajsku, Tarnobrzegu, Sochaczewie, Solcu-Zdroju, Berlinie(Niemcy), Pradze(Czechy), Stalowej Woli, Sanoku

W latach 2014-2017 był stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego, oraz Prezydenta Miasta Lublin. Poza konkursami bierze udział w licznych koncertach, warsztatach akordeonowych, sesjach naukowych, oraz doskonali swoje umiejętności w grze na instrumencie na kursach mistrzowskich m,in w, Lublinie, Pucku, Janowcu nad Wisłą, oraz Katowicach.

Transmisja na żywo

Modlitwa do św. Michała Archanioła

+
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

Liturgia Słowa

Dane adresowe

Parafia Świętego Michała Archanioła
Sól 50, 23-400 Biłgoraj
Tel. 84 687 02 42
email: parafia-sol@tlen.pl
Nr konta parafii:
92 9614 0008 2005 0010 9338 0001

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedzono _ razy.