Parafia w Soli

Ogłoszenia

 

 

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA  2021-06-13

 

 1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga.
 2. Dyrektor Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej zwraca się z prośbą o pomoc finansową dla Mateusza Feręca z Biłgoraja. Chłopiec urodził się z wieloma schorzeniami, m.in. porażeniem mózgowym, wodogłowiem i wadą serca. Urodził się z ciąży bliźniaczej, ale wychowuje go tylko ojciec, a sytuacja materialna rodziny jest bardzo trudna. Obecnie jest już po kilku operacjach i po przeszczepie komórek macierzystych. Dlatego też dzisiaj po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę: Rak Julia, Wolanin Urszula, Kmieć Ewa, a of. złożyły: Nizio Aniela, Kiełbasa Patrycja, Kmieć Krystyna, Saniak Stanisława. Bóg zapłać za ofiarę, która została złożona z racji robienia 1 ołtarza na oktawę 196 zł.
 4. W środę rozpoczynamy prace przy grodzeniu cmentarza. W związku z tym proszę o pomoc parafian z Soli, na każdy dzień po 4 osoby od numeru 442 do 490. Gdyby padał deszcz to przekładamy pracę na następny dzień.
 5. Przypominam narzeczonym, że na 3 miesiące przed ślubem, powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej w celu spisania protokołu. Narzeczeni powinni mieć ze sobą dowody osobiste i aktualne świadectwo chrztu i bierzmowania oraz świadectwo z nauki religii z ostatniej klasy szkoły.
 6. Od przyszłej niedzieli są zniesione wszelkie dyspensy odnośnie uczestnictwa we Mszach św. – jest postanowienie Konferencji Episkopatu Polski.
 7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 8. Zapowiedzi: Grzegorz Rak, kawaler z Soli parafii tutejszej i Katarzyna Soszka, panna z Biłgoraja parafii Św. Jana Pawła II – zapowiedź II. Paweł Głowiak, kawaler z Łukawca parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Edyta Dzido, panna z Soli parafii tutejszej, obecnie zamieszkała w Łukawcu parafii pw. Miłosierdzia Bożego – zapowiedź II. Adam – Mirosław Frączek, kawaler z Soli parafii tutejszej i Jowita – Katarzyna Granat, panna z Księżpola parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego – zapowiedź II, Wojciech Małysa kawaler z Biłgoraja parafii św. Marii Magdaleny i Anna Kurdziel panna z Kol. Sól parafii tutejszej zapowiedź I.
 9. Ofiary z Soli: 200 i z Kol. Sól 100 zł.

 

X NIEDZIELA ZWYKŁA 2021-06-06

 

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na godz. 18.00. na Mszę św., a  po niej na procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy wokół kościoła. Ołtarze przygotują parafianie z Soli – I Ołtarz od nr 446 do 473, II ołtarz od nr 474 do 494, III ołtarz od 496 do 518, IV ołtarz od 519 do 544. Po Komunii św. poświęcimy wianuszki. Zapraszamy tego dnia w sposób szczególny rodziców z małymi dziećmi. Po zakończonej procesji będzie dla nich specjalne błogosławieństwo.
 3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00. i 18.00. Tego dnia nie obowiązuje post. 
 4. W sobotę, 12 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni. Msze św. O godz. 7.00. i 18.00.
 5. Bóg zapłać za generalne sprzątanie kościoła rodzicom młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, Dziękuję również za dar ołtarza w postaci dywanu i chodników na prezbiterium. Dziękuję także za posprzątanie obejścia wokół kościoła i przy plebanii. Na przyszłą niedzielę kościół posprzątają parafianie według kolejki.
 6. Przypominamy o przyzwoitym stroju w kościele.
 7. Dyrektor Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej zwraca się z prośbą o pomoc finansową dla Mateusza Feręca z Biłgoraja. Chłopiec urodził się z wieloma schorzeniami, m.in. porażeniem mózgowym, wodogłowiem i wadą serca. Urodził się z ciąży bliźniaczej, ale wychowuje go tylko ojciec, a sytuacja materialna rodziny jest bardzo trudna. Obecnie jest już po kilku operacjach i po przeszczepie komórek macierzystych. Dlatego tez w przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 8. Ofiara na kościół: 200zł z Soli.
 9. Zapowiedzi: Patryk Szpinda, kawaler z Księżpola parafii Podwyższenia Krzyża św. i Patrycja – Marta Muzyka, panna z Soli parafii tutejszej, zapowiedź II. Grzegorz Rak, kawaler z Soli parafii tutejszej i Katarzyna Soszka, panna z Biłgoraja parafii Św. Jana Pawła II – zapowiedź I. Paweł Głowiak, kawaler z Łukawca parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Edyta Dzido, panna z Soli parafii tutejszej, obecnie zamieszkała w Łukawcu parafii pw. Miłosierdzia Bożego – zapowiedź I. Adam – Mirosław Frączek, kawaler z Soli parafii tutejszej i Jowita – Katarzyna Granat, panna z Księżpola parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego – zapowiedź I.

 

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 2021-05-30

 

 1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
 2. Dzisiaj po Sumie spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 4. We wtorek młodzież z klas VII, a w środę z klasy VIII, przychodzą do spowiedzi na godz. 17.20.
 5. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 10.00. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy I przy posesji 54, II przy  posesji 71, III przy remizie i IV na placu kościoła.. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji, panów strażaków do zabezpieczenia i obsługi procesji, Akcję Katolicką oraz radnych parafialnych. Na zakończenie procesji hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Pozostałe msze św. o godz. 6.30. i 8.30. W Ciosmach  o godz. 14.00. rozpocznie się poświęcenie pól procesją od początku Ciosmów. Proszę przygotować 4 stacje, następnie Msza św. w kościele. Gdyby padał deszcz gromadzimy się w kościele. 
 6. W tym tyg. wypada I piątek miesiąca, spowiedź przed Mszą św. poranną, po południu od godz. 17.15. Kapłani przyjdą do chorych po Mszy św. porannej. W Ciosmach Msza św. o godz. 15.00.
 7. W piątek po wieczornym nabożeństwie spotkanie z kandydatami do bierzmowania (bez świadków). Jest to już ostatnia próba, w sobotę próby nie będzie.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową rodzinie nowożeńców, Na przyszłą niedzielę kościół posprzątają rodzice kandydatów do bierzmowania.
 9. W I sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o 17.30.
 10. Ofiary na kościół z Soli 300, oraz z Banach: Wróbel Mieczysław 200 zł.
 11. Będziemy kontynuować prace przy ogrodzeniu cmentarza, o ile pozwoli nam pogoda. Przepraszam, że w ubiegłym tygodniu nie udało nam się wykonać zaplanowanych prac, więc jutro, o ile nie będzie deszczu chcemy zalać fundamenty. Do tej pracy proszę ponownie parafian od numeru 413 do 440.
 12. W przyszłą niedzielę w naszej parafii wizytacja Ks. Biskupa, dlatego też porządek Mszy św. będzie zmieniony: Msze św. będą o 6.30. 8.00. i Suma o 11.30. w Ciosmach o 9.30. powitanie Bpa i Msza św., następnie o godz. 11.30. w Soli powitamy Ks. Biskupa i będzie Msza św. z bierzmowaniem. Po zakończonej Mszy św. udamy się na cmentarz, aby modlić się za zmarłych. Następnie będzie obiad i sprawdzanie ksiąg parafialnych.
 13. Zapowiedzi: Piotr Dulski kawaler z parafii św. Łukasza Ewangelisty w Mrowli i Ewa Dziduch panna z Soli parafii tutejszej zapowiedź II. Patryk Szpinda kawaler z Księżpola parafii Podwyższenia Krzyża św. i Patrycja – Marta Muzyka panna z Soli parafii tutejszej, zapowiedź I.

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 2021-05-23

 

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.
 2. Dzisiaj wypada odpust w Ciosmach, dlatego Msze św. w Soli będą o godz. 6.30. i 8.30., a w Ciosmach Suma odpustowa o godz. 12.00. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na odpust do Ciosmów.
 3. Taca z dnia dzisiejszego na budownictwo diecezjalne.
 4. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 8.30. i 18.00.
 5. Jutro o godz. 14.00. poświęcenie pól w Rudzie Zagrody. Natomiast o godz. 17.00. poświęcenie pól od końca Soli i od Kol. Sól, tak jak zawsze po modlitwach przy stacjach, będzie Msza św. o godz. 18.00. w kościele, W Ciosmach Msza św. o 10.00.
 6. W środę, 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się i stale troszczą o nas, wraz z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 18.00. w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
 7. W czwartek, 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, dekorację kwiatową i ofiarę: Przytuła Barbara, Dziduch Monika, Dziduch Ewa, Przytuła Marta, Tatar Janina, Czernik Dorota, of. złożyły: Dziduch Maria, Dziduch Krystyna, Dziduch Józefa, Niemiec Genowefa. Na niedzielę kościół posprząta rodzina nowożeńców.
 9. Panu Janowi dziękuję za wykoszenie trawy między brzozami.
 10. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczorowej spotkanie z Radą Parafialną.
 11. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze św. o godz. 6.30. 8.30. i 11.30. w Ciosmach o godz. 10.00. Po Sumie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
 12. W piątek, z Bożą pomocą, rozpoczniemy dalsze prace przy budowie płotu na cmentarzu. Serdecznie proszę o pomoc przy laniu fundamentów rodziny od numeru 413 do 440.
 13. Taca z ubiegłej niedzieli na inwestycje parafialne wyniosła 3 141,01 zł., a w ubiegłym tygodniu przyszło rozliczenie za prąd kościoła, 1799,15zł.
 14. Zapowiedzi: Piotr Dulski kawaler z parafii św. Łukasza Ewangelisty w Mrowli i Ewa Dziduch, panna z Soli parafii tutejszej zap.I.

 

VII NIEDZIELA WIELKANOCY 2021-05-16

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
 2. Dzisiaj taca inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary.
 3. Dzisiaj po Sumie odbędzie się koncert akordeonowy naszego parafianina z Ciosmów Piotra Ostrowskiego. Na ten koncert serdecznie zapraszam.
 4. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcam do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną. W Ciosmach w przyszłą niedzielę wypada odpust, dlatego w Soli będą dwie Msze św. o godz. 6.30. i 8.30. Natomiast Suma będzie w Ciosmach o godz.12.00.
 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę: Grabias Joanna, Bazan Barbara, Kniaź Anna, Bienia Janina. (2 poniedziałki), a rodzinie nowożeńców za sprzątanie i dekorację kwiatową. Na niedzielę kościół posprzątają rodziny według kolejki.
 7. Bóg zapłać za of. z Soli 200, 200.
 8. Sprawa rozpoczęcia prac na cmentarzu przy płocie przeciąga się ze względu na chorobę pracowników, którzy mieli kontynuować prace przy ogrodzeniu.
 9. Zapowiedzi: Józef Maciocha kawaler z Soli parafii tutejszej i Andżelika Paśko panna z Rzeszowa parafii M.B. Śnieżnej zapowiedź II.
 10. Dnia 6 czerwca 2021 r. w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna Ks. Bpa Mariusza Leszczyńskiego. O szczegółach poinformuję bliżej terminu uroczystości.

 

VI NIEDZIELA WIELKANOCY 2021-05-09

 

 1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
 2. W poniedziałek o godz. 18.00. spotkanie formacyjne dla młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową rodzicom dzieci rocznicowych. Na przyszłą niedzielę kościół posprząta rodzina nowożeńców.
 4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę po Sumie w naszym kościele odbędzie się koncert akordeonowy Piotra Ostrowskiego – naszego parafianina z Ciosmów – studenta Akademii Muzycznej w Katowicach. Serdecznie zapraszamy.
 6. Zapowiedzi: Jan – Mateusz Wlaź kawaler z Luchowa Dolnego parafii Niepok. Poczęcia N.M.P. i Anna Rak panna z Soli parafii tutejszej zapowiedź II. Józef Maciocha kawaler z Soli parafii tutejszej i Andżelika Paśko panna z Rzeszowa parafii M.B. Śnieżnej zapowiedź I.
 7. Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne na rzecz naszej parafii.

 

 

V NIEDZIELA WIELKANOCY 2021-05-02

 

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
 2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Dziękuję rodzicom za piękną postawę w przygotowaniu tej uroczystości, za wszelką pomoc przy porządkach i za dar ołtarza w postaci nowych obrusów na ołtarze. Biały tydzień dla dzieci komunijnych jutro o godz. 11.30. a w pozostałe dni tyg. o godz. 18.00.
 3. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD.
 4. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18.00. zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 5. Jutro wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca. Msze św. o godz. 6.30. 8.30. i 11.30. Na mszy św. O godz. 11.30. w sposób szczególny będziemy się modlić za naszych strażaków. Wszystkich Braci Strażaków zapraszamy na wspólną modlitwę. W Ciosmach msza św. o godz. 10.00.
 6. W środę spotkanie z dziećmi klas IV o godz. 18.00., a w czwartek zapraszamy na 18.00. kandydatów do bierzmowania.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź w Soli przed mszą poranną i od godz. 17.30. po południu. Kapłani przyjdą do chorych po Mszy św. porannej. W Ciosmach Msza św. o godz. 15.30.
 8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i ofiarę: Pyć Zofia, Grabias Stanisława, Psiuk Bożena i Grabias Piotr.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.30. będziemy się modlić w intencji dzieci klas IV z racji rocznicy I Komunii św. Dzieci rocznicowe zachęcamy do spowiedzi św. w ciągu tygodnia przed Mszą św. wieczorową,
 10. Bóg zapłać za ofiary na kościół z Soli: 200 z Kol. Sól 100 i 200, z Ciosmów 200 zł.
 11. Bóg zapłać P. Tadeuszowi Niemcowi za wyciągnięcie słupów na cmentarzu i panom, którzy w ubiegły czwartek rozbijali słupy na cmentarzu.
 12. Zapowiedzi: Grzegorz Łaba kawaler z Ciosmów parafii tutejszej i Ewelina Kość panna z Radzięcina parafii ŚW. Kazimierza Królewicza zapowiedź II. Jan – Mateusz Wlaź kawaler z Luchowa Dolnego parafii Niepok. Poczęcia N.M.P. i Anna Rak panna z Soli parafii tutejszej zapowiedź I.

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCY 2021-04-25

 

 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Przed błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Dzisiaj (25.04) o ile pozwoli pogoda odprawimy Mszę św. na cmentarzu. O godz. 11.30. różaniec, o 12.00. Msza św.
 3. W czwartek spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami o godz. 18.00.
 4. Bóg zapłać za generalne sprzątanie kościoła rodzicom dzieci I komunijnych.
 5. W najbliższą sobotę o godz. 9.00. spowiedź dzieci klas III przed I Komunią św. Zapraszamy także rodziny tych dzieci do spowiedzi św.
 6. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 18.00 Msza św. i nabożeństwo majowe.
 7. Również w przyszłą sobotę wypada I sobota miesiąca o godz. 17.30. zmiana tajemnic różańcowych
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30. Uroczystość I Komunii św.
 9. W przyszłą niedzielę taca na WSD.
 10. Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli 3055 zł.
 11. W najbliższy czwartek (29.04) o godz. 8:00 będziemy rozbijać słupy betonowe na cmentarzu. Do pomocy zapraszamy panów od numeru domów 371 do 410. Proszę wziąć ze sobą młoty.
 12. Zapowiedzi: Jacek Warchoł kawaler z Rajca Szlacheckiego w Radomiu i Beata Oleszczak panna z Kolonii Sól zapowiedź II, Łukasz Paczka i Anna Paczka z d. Niemiec cywilnie związani zamieszkali w Biłgoraju par św. Jerzego zapowiedź II., Grzegorz Łaba kawaler z Ciosmów parafii tutejszej i Ewelina Kość panna z Radzięcina parafii ŚW. Kazimierza Królewicza zapowiedź I.

 

III NIEDZIELA WIELKANOCY 2021-04-18

 

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte.
 2. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycje w parafii.
 3. We wtorek (20.04) odbędzie się pogrzeb śp. + Józefa Dziducha z Soli. Różaniec o godz. 11.30., Msza św o godz. 12.00. Rodzina zaprasza.
 4. W czwartek (22.04) spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 18.00. Rodziców proszę, aby dostarczyli świadectwa chrztu tych dzieci, które były chrzczone poza naszą parafią.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę: sprzątały Panie od numeru 302 do
 6. Bóg zapłać za pracę przy cięciu drzewa rodzicom młodzieży bierzmowanej.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30. różaniec wypominkowy, a o 12.00. Msza św. na cmentarzu (o ile nie będzie padać deszcz). Karty wypominkowe leżą na stoliku przed ołtarzem.
 8. W ubiegłym tygodniu zakupiliśmy sadzonki lipy i klonu. Dziękuję za posadzenie tych drzew Panu Michałowi i Panu. Józefowi. Panu Tadeuszowi dziękuję za koordynowanie prac przy cięciu drzewa.
 9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienna z Soli 200, 200, 200. 150 zł od Zofii z Biłgoraja. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży drzewa z cmentarza to 3 350 zł.
 10. Zapowiedzi: Dominik Cieślak kawaler z Majdanu Gromadzkiego par. Gromada i Karolina Mielnik panna z Kolonii Sól zapowiedź II. Jacek Warchoł kawaler z Rajca Szlacheckiego w Radomiu i Beata Oleszczak panna z Kolonii Sól zapowiedź I, Łukasz Paczka i Anna Paczka z d. Niemiec cywilnie związani zamieszkali w Biłgoraju par św. Jerzego zapowiedź I.

 

II NIEDZIELA WIELKANOCY 2021-04-11

 

 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Po Mszach św. Zbiórka na Caritas.
 2. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór.
 3. Również w środę, 14 kwietnia, zapraszamy dzieci klas III na spotkanie na godz. 18.00.
 4. W czwartek o godz. 18.00. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę: Litkowiec Grażyna, Rój Irena, Kurzyńska Elżbieta, Kłapeć Halina, Cudziło Anna, Marzec Grażyna, of. Okoń Krystyna, Oborska Teresa, Fernandes Ewa, Dziura Aniela.
 7. W sobotę na godz. 8.00. zapraszam ojców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania do pocięcia drzewa. Proszę wziąć siekiery i piły.
 8. Bóg zapłać za bezimienne ofiary na potrzeby kościoła, czy to na konto parafialne bądź złożone bezpośrednio w zakrystii.
 9. Zapowiedzi: Rafał Szacoń kaw. z Ciosmów parafii tutejszej i  Kamila Rybarczuk panna z Gdyni parafii przemienienia Pańskiego zapowiedź II, Dominik Cieślak kawaler z Majdanu Gromadzkiego par. Gromada i Karolina Mielnik panna z Kolonii Sól zapowiedź I.

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA 2021-04-04

 

 1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księdzu dr. Krzysztofowi za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale i za wszelką pomoc. Panu kościelnemu, Panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, Grób Pański, w sposób szczególny Pani Edycie i Pani Irenie, Radnym P. Janowi, Krzysztofowi, Michałowi, Stanisławowi i Tadeuszowi, paniom, które sprzątały kościół, wokół kościoła i plebanii: Krystyna Wolanin, Teresa Kowal, Wiesława Nizio, Wanda Stępień, Marta Wojda, Dorota Nizio, Krystyna Widz, Halina Ryba, Danuta Wołoszyn, Katarzyna Szczepanek, Regina Dzido, of. Genowefa Jakubczyk, Emilia Wrzyszcz, Franciszek Piecko, Irena Nizio, Edyta Kowal, Krystyna Cich, Eugenia Nizio i Zofia Tarkot. strażakom, orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza.
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w porządku niedzielnym, o godz. 6.30., 8.30., 11.30. a w Ciosmach o 10.00.
 3. Taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na KUL.
 4. W środę zapraszam na godz. 18.00. dzieci klas III i ich rodziców, po Mszy odbędzie się spotkanie.
 5. W czwartek zapraszam na godz. 18.00. młodzież przygotowującą się do bierzmowania, również po Mszy odbędzie się spotkanie.
 6. Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach puszka na Caritas.
 7. Zapowiedzi: Marcin Skwarek kawaler z Kol. Sól i Katarzyna Rój panna z Soli oboje parafii tutejszej, Karol Kowal kawaler z Soli parafii tutejszej i Diana – Angelika Wardach panna ze Smólska Małego parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. zapowiedzi II. Rafał Szacoń kaw. z Ciosmów parafii tutejszej i  Kamila Rybarczuk panna z Gdyni parafii przemienienia Pańskiego zapowiedź I.

 

NIEDZIELA PALMOWA 2021-03-28

 

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.
 2. Błogosławieństwo palm na Mszach Świętych o godz. 6.30.,8.30.,11.30. w Ciosmach o godz. 10.00.
 3. Jutro o godz. 10.30. pogrzeb + Janiny Wlaź z Ciosmów (Pszczelna).
 4. We wtorek o godz. 8.00. będziemy robić Grób Pański. Proszę o pomoc. Do sprzątania proszę 3 grupy, ponieważ zarówno przy zrobieniu grobu i ciemnicy oraz przy kościele i plebanii jest trochę spraw do zrobienia. Proszę zabrać ze sobą grabie.
 5. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu.
 6. Codziennie można korzystać ze spowiedzi św. Codziennie przed Mszą św. poranną do Wielkiej Środy.
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary pracowały: Elżbieta Nizio, Danuta Nizio, Aneta Siwko, Krystyna Siwko, Katarzyna Czyżo: of. Obszańska Krystyna, Łokaj Krystyna, Blacha Aniela.
 8. W związku z tym że pierwsza sobota wypada w wielkim tygodniu zmianę tajemnic różańcowych proszę zrobić indywidualnie
 9. W czwartek rozpoczynamy obchody Św. TRIDUUM PASCHALNEGO.
 10. WIELKI CZWARTEK GODZ. 18.00. Eucharystia i Kapłaństwo. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta liturgia w naszej świątyni rozpocznie się o godz. 18.00.Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do 22.00
 11. WIELKI PIĄTEK – MĘKA PANA JEZUSA GODZ. 16.00. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych dobrze rozciągnąć też na Wielką Sobotę. Niech towarzyszy nam modlitwa, skupienie i zaduma nad Tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Podczas Adoracji Krzyża przewodniczący liturgii oddaje cześć Krzyżowi przez pocałunek, pozostali przechodzą procesjonalnie przed Krzyżem i oddają mu cześć przez przyklęknięcie lub skłon.  Ofiary z adoracji krzyża przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Liturgię w Soli rozpoczniemy o godz. 16.00. Drogą Krzyżową wokół kościoła. Następnie będzie Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja przy Grobie będzie indywidualna. Zachęcamy wiernych do indywidualnego adorowania Grobu Pana Jezusa do północy. Liturgia w Ciosmach o godz. 15.00.
 12. WIELKA SOBOTA WIGILIA PASCHALNA GODZ. 18.00. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W Wielką Sobotę będzie można odwiedzać grób Pana Jezusa adorując Go przez cały dzień indywidualnie do godz. 18.00. do liturgii. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Po zakończonej liturgii nie będzie adoracji w kościele.
 13. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym o godz. 8.00. 8.30. 9.00, 9.30. i 10.00. Przy figurach; Rozdroże 8.00. Ruda Zagrody 8.10., Krzyż przy 438 –godz. 8.20., Krzyż przy 326 godz. 8.30., Krzyż przy 218 – godz. 8.40.,  w Ciosmach godz. 9.00.
 14. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte o godzinie 6.00. Rezurekcja, 8.30. i 11.30. w Ciosmach o 10.00. Natomiast w poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w zwykłe niedziele. Taca z wielkanocnego poniedziałku przeznaczona na KUL.
 15. Spisanie aktów chrztu w Wielki Wtorek o godz. 7.30. a chrzty w II dzień świąt na Sumie.
 16. Pandemia…. Według nowych obostrzeń w kościele może przebywać maksymalnie 30 osób, pozostali uczestniczą w nabożeństwach na zewnątrz. Z góry przepraszam za zaistniałą sytuację, ale niestety ustaliliśmy, iż musimy się dostosować do zaleceń rządu. Można łączyć się w modlitwie przez internet: sol.zamojskolubaczowska.pl. Transmisja na żywo TUTAJ.
 17. Zapowiedzi: Marcin Skwarek kawaler z Kol. Sól i Katarzyna Rój panna z Soli oboje parafii tutejszej, Karol Kowal kawaler z Soli parafii tutejszej i Diana – Angelika Wardach panna ze Smólska Małego parafii św. Marii Magdaleny  w Biłgoraju.

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2021-03-21

 

 1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
 2. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne.
 3. Po Mszach św. zbiórka do puszek na KRZ.
 4. Spotkanie rodziców młodzieży – kandydatów do bierzmowania odwołane w związku z pandemią.
 5. W środę i czwartek w kościele o godz. 17.00. różaniec za śp. Jerzego Dziducha – zaprasza rodzina. Pogrzeb + śp. Jerzego Dziducha w piątek o godz. 11.30.
 6. W czwartek, 25 marca, uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Msze św. o godz. 6.30. 8.30. i 18.00., w Ciosmach o 10.00.
 7. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary: Marta Skwarek, Mariola Tarkot, Marzena Delong, Sylwia Nizio, Elżbieta Saniak, of: Danuta Skwarek, Ciosmak Mariola. Dziękuję również za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego składane na tacę bądź indywidualnie.
 9. W najbliższą sobotę w nocy zmieniamy czas na letni przesuwając zegary o godz. do przodu.
 10. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na Mszach Świętych błogosławieństwo palm. Przed Sumą gromadzimy się na placu kościelnym, tam nastąpi błogosławieństwo palm i w procesji ruszymy do świątyni. Osoby korzystające z mediów mogą poświęcić palmy trzymając je w ręku przed telewizorem.
 11. Wizyta u chorych we wtorek w Soli od godz. 7.30. a w Ciosmach od godz. 9.00.
 12. Bóg zapłać P. Wiesławowi Niemcowi i jego pracownikom za założenie nowych rynien na Oratorium. Bóg zapłać panom za zwiezienie drewna do kotłowni.
 13. Bóg zapłać za ofiarę z Soli 200 zł.

 

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2021-03-14

 

 1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem.
 2. Od jutra Msze św. popołudniowe o godz. 18.00.
 3. Są do nabycia baranki i paschaliki (od 6 zł).
 4. W przyszłą niedzielę, 21 marca, taca na inwestycje parafialne.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożenie ofiary: Sprzątały panie od numeru 217 do 226.
 6. W tym tygodniu w piątek 19 marca, patronuje nam św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Świętej Rodziny. Msze św. o 7.00. i 18.00. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30.
 7. Obłożnie chorych prosimy zgłaszać do spowiedzi św. wielkanocnej.
 8. Bóg zapłać za ofiary: z Soli 100zł.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. puszka na Katolickie Radio Zamość.
 10. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
 11. W przyszłą niedzielę w Ciosmach będziemy dziękować P. Józefowi Kowalowi za 36-letnią posługę jako kościelnego.

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2021-03-07

 

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
 2. W czwartek, 11 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Wiesław Polewany, proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego w Harasiukach. Szczegółowy program rekolekcji w tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej – TUTAJ.
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Pracowały panie Tutka Wanda, Tutka Maria, Żak Danuta, Dzido Alina, Czyżo Marzena: of. Rymarz Krystyna
 4. Bóg zapłać za ofiary na kościół: z Soli 200,100, z Rudy Zagrody 100 zł, spoza parafii 100zł oraz na konto parafialne 200zł.

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2021-02-28

 

 1. Druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Jutro przypada święto państwowe (od 2011r.) – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
 3. Jutro (1 marca) przypada 102 rocznica erygowania naszej parafii dokonana 01.03.1919r.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź przed mszami od 6.30. i po południu od 16.00, w Ciosmach o 14.00. Chorych w piątek nawiedzimy po mszy św. porannej.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30, a Gorzkie Żale w niedzielę po Sumie. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Jak co roku ofiary z Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. W I sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30.
 7. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się 11 – 13 marca. Nauki wygłosi dla nas ks. Wiesław Polewany, proboszcz z Harasiuk. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej – TUTAJ.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, obejścia wokół kościoła i złożenie ofiary: Kupczak Anna, Surmanowicz Irena, Samulak Monika, Samulak Anna, Kołpa Renata, of.: Niemiec Marianna, Cieślak Maria.
 9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: z Soli 200 i z Kol. Sól 200.
 10. Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 3 071 zł i 5 funtów.
 11. W ubiegłym tygodniu podcinaliśmy drzewa w alei na cmentarzu. Koszt prac to 1000 zł. Bardzo dziękuję Panom, którzy pracowali przy drzewie nie szczędząc zdrowia i sił. Również w ubiegłym tygodniu zakupiliśmy materiał na dalsze grodzenie płotu na cmentarz za 23 654, 90 zł brutto.
 12. Zapowiedzi: Artur – Wojciech Wypych kawaler z Otwocka par. Zesłania Ducha Św. i Martyna Kołodziej panna z Kol. Sól par. tut. zap. II.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2021-02-21

 

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu.
 2. Dzisiejsza taca, jak w każdą III niedzielę miesiąca, przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
 3. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę po Sumie. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post. Jak co roku ofiary z Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary: Niemiec Maria, Banach Katarzyna, Bulda Józefa, Krent Grażyna, Sierk Paulina, Dziduch Anna: of. Banach Zofia, Niemiec Justyna, Saja Wanda.
 6. Bóg zapłać za of. na kościół: z Soli 200zł, 200zł.
 7. Bóg zapłać paniom za zrobienie dekoracji wielkopostnej.
 8. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy pracowali na cmentarzu przy podcinaniu drzew w ubiegłym tygodniu. Dotychczasowa wycinka drzew na cmentarzu i przy kościele wyniosła ogółem 7 600 zł.
 9. Zapowiedzi: Artur – Wojciech Wypych, kawaler z Otwocka par. Zesłania Ducha Św. i Martyna Kołodziej panna z Kol. Sól par. tut. zap. I.
 10. Ogłoszenia Sołtysów:
 • Z powodu pandemii Covid 19 nakazy podatkowe będą wydawane w dniach
  22 – 26 lutego w budynku Straży w Soli: w dniach od poniedziałku do piątku z wyjątkiem środy w godz. od 10.00. do 17.00. Dla mieszkańców Soli I oraz Kolonii Sól do numeru 91. Będzie możliwość dokonania wpłaty za podatek.

Podpisał Wiesław Niemiec – sołtys Soli I

 • Z powodu pandemii Covid 19 nakazy będą wydawane w dniach 22 – 26 lutego w budynku na Orliku przy szkole w Soli: w dniach od poniedziałku do środy i w piątek w godz. od 8.00. do 17.00. i w czwartek od 8 do 15.00. Będzie możliwość dokonania wpłaty za podatek oraz za śmieci.

Podpisał Wiesław Grabias – sołtys Soli II

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 2021-02-14

 

 1. W Chrystusie istnieje jedność – jest Bogiem-człowiekiem. Wielokrotnie w Ewangelii widzimy Jezusa, który przejawia czysto ludzkie emocje i zachowania, pochyla się nad każdym człowiekiem, z wielką miłością lituje się nad ludźmi. Taki również jest Bóg: pochyla się nad każdą ludzką biedą, doskonale rozumie naszą sytuację. Każda Eucharystia jest dziękczynieniem za to, że Bóg jest wśród ludu.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu.
 3. Dzisiaj wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne.
 4. Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby WSD.
 5. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem celebrowane będą o godz. 6.30., 8.30. i 16.30. w Ciosmach o 10.00.
 6. Tego dnia obowiązuje post ścisły, przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.
 7. W piątek o godz. 16.30. Droga Krzyżowa, a w niedziele po Sumie Gorzkie Żale. Wzorem lat ubiegłych w czasie drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary: Blacha Krystyna, Garbacz Teresa, Tutka Maria, Kupczak Maria, Wszoła Alina. Of: Rzeźnik Jan i Pierścionek Marzena.
 9. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 10. We wtorek, 9 lutego, po otrzymaniu decyzji od konserwatora zabytków zostały wykonane prace przy wycince i pielęgnacji drzew przy kościele. Drzewa zagrażające bezpieczeństwu zostały usunięte, a inne przycięte do odpowiedniej wysokości. Prace były utrudnione ze względu na biegnącą linię energetyczną i warunki pogodowe, jednak, mimo zimna, przebiegały sprawnie, a pracujący wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pięknie i ciężko pracowali, gdyż praca na wysokości, w utrudniających dotarcie do drzew zaspach śniegu i na mrozie zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych. Tym bardziej jestem niesamowicie wdzięczny za wszelką chęć pomocy i różnorodne wsparcie. Najważniejsze, że drzewa, które pozostały przy kościele, teoretycznie nie powinny już zagrażać bezpieczeństwu ludzi i budynkowi kościoła. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać. W sobotę 13 lutego kończyliśmy sprzątanie gałęzi przy kościele. Panom, którzy pracowali w kilkunastostopniowym mrozie również składam serdeczne podziękowanie za ich pracę.
 11. W najbliższy wtorek, 16 lutego, o ile pozwoli pogoda będziemy podcinać gałęzie na cmentarzu. Zapraszam osoby, które nie mogły do tej pory przyjść do pracy, aby zgłosiły się na godz. 8.00. we wtorek i od numeru 332 do 351.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA 2021-02-07

 

 1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.
 2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatową. Pracowały panie od nr 147 do 165. Dziękuję również wszystkim, którzy pracowali przy demontażu dekoracji świątecznej.
 3. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby WSD.
 4. We wtorek, o ile pozwoli pogoda będziemy prowadzić prace przy pielęgnacji drzewostanu przy kościele. Proszę o pomoc parafian od numeru 291 do 310. W sobotę dalsze prace przy alei cmentarza i również proszę o pomoc parafian, tym razem od numeru 311 do 330. Proszę wziąć ze sobą piły i siekiery.
 5. Bóg zapłać za of. na kościół z Kol. Sól 200 zł.

 

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA  2021-01-31

 

 1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia.
 2. Dzisiaj po Sumie spotkanie z dziećmi klas III, poświęcimy i rozdamy książeczki.
 3. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieństwem świec o godz. 6.30. 8.30. i 16.30. w Ciosmach o 10.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Po Mszach zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe.
 4. W środę zapraszamy parafian do pomocy w demontażu dekoracji bożonarodzeniowej na godz. 8.00. Dlatego też osoby sprzątające kościół zapraszamy nie w poniedziałek, a w środę do sprzątania.
 5. W piątek, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po Mszy Świętej, o godz. 7.00. i 16.30. pobłogosławimy sól, chleb i wodę.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź przed mszami. Od 6.30. i po południu od 16.00, w Ciosmach o 14.00. Chorych w piątek nawiedzimy po mszy św. porannej.
 7. W I sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.30.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary: Jargieło Maria, Jargieło Halina, Łuszczek Krystyna, Kowal Stanisława, of. Tutka Janina.
 9. W środę, 27 stycznia zostały przeprowadzone dalsze prace przy wycince drzew. W ciągu kilku godzin z cmentarza usunięto ich aż jedenaście. Dziesięciu mężczyzn pracowało w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, za co jestem niewymownie wdzięczny. Była to praca niebezpieczna i bardzo odpowiedzialna, ale dzięki Bogu nikomu nic się nie stało, nie zostały uszkodzone również żadne nagrobki i pomniki. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy tych pracach i każdemu z osobna. Takie chwile w szczególny sposób pokazują, iż mamy w parafii wielu ludzi dobrej woli i wielkiego serca, na których zawsze można liczyć. Bóg zapłać. Pragnę podziękować również Panu Stanisławowi Paluchowi za zorganizowanie dźwigu i zwyżki oraz za koordynowanie pracami. Za wycinkę drzew zapłaciliśmy 4 000 zł.
 10. Dyrekcja Szkoły w Bukowej informuje, że od 1 lutego do 1 marca 2021, przyjmowane będą wnioski rodziców ubiegających się o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego i do I klasy szkoły podstawowej. Stosowne dokumenty są dostępne w szkole.

 

 

III NIEDZIELA ZWYKŁA 2021-01-24

 

 1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie.
 2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę: Kuranty Anna, Kuranty Zofia, Czop Zofia, Dzido Agnieszka, Maksim Regina, of. Rekiel Agnieszka, Pułapa Katarzyna.
 3. W najbliższą środę chcemy ścinać drzewa na cmentarzu (o ile pozwoli na to pogoda), dlatego też zapraszam panów od numeru 260 do 290. Proszę wziąć ze sobą siekiery i piły. Proszę również o modlitwę w intencji bezpiecznego wycinania drzew, ponieważ jest to praca bardzo niebezpieczna, by nikomu nic się nie stało, a także by nie uszkodzić nagrobków czy budynków w sąsiedztwie.
 4. W przyszłą niedzielę po Sumie spotkanie z dziećmi klas III w sprawie I Komunii św. Proszę przynieść wymiary na alby.
 5. W ubiegłym tygodniu pracowaliśmy na cmentarzu przy podcinaniu gałęzi drzew, które trzeba wyciąć. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcieli się w te prace włączyć i ofiarowali swoją pomoc, mimo niesprzyjającej pogody. W sposób szczególny dziękuję radnemu p. Michałowi Rakowi i p. Andrzejowi Kmieciowi, którzy cały dzień spędzili na wysokości obcinając gałęzie.
 6. Bóg zapłać za ofiary z soli 500 zł i z Kol. Sól 200 zł.
 7. Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 2 698 zł.
 8. Sołtys Sołectwa Sól II informuje, że od dnia 25 stycznia 2021 roku, droga dojazdowa do pól między posesjami Pana Ryby i Pana Czernika, od drogi wojewódzkiej do mostu na rzece Biała Łada, będzie zamknięta do odwołania z powodu przebudowy. Przepraszamy za utrudnienia.
 9. Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek przyłącza się do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i wsparcie dla Chorwacji, którą 29 grudnia 2020 r. nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne sięgają milionów dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 r. doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Kościół w Polsce, za pośrednictwem Caritas Polska, przekazał już na ten cel 100 tysięcy złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe. W tej nadzwyczajnej sytuacji ogłoszono, że niedziela 24 stycznia 2021 r. będzie Dniem Solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy św., we wszystkich parafiach trwać będzie modlitwa za poszkodowanych oraz zorganizowane zostaną zbiórki do puszek, zaś ofiary złożone Księża Proboszczowie przekażą bezpośrednio na konto Caritas Polska: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem CHORWACJA..

 

 

II NIEDZIELA ZWYKŁA 2021-01-17

 

 1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
 3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość.
 4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Pracowały: Bukowińska Anna, Szuper Halina, Lisiecka Teresa, Tutka Anna, of. Cieślak Karolina.
 5. Dziękuję Panom Strażakom za pomoc w gaszeniu komina na plebanii.
 6. W zakrystii są gromnice małe po 12 zł, duże po 20 zł.
 7. We wtorek planujemy wznowić wycinkę drzew na cmentarzu, dlatego proszę do pomocy panów z Soli na godz. 8.00. od numeru 228 do 258, Proszę wziąć siekiery i piłę. Jeśliby wiał silny wiatr przełożymy wycinkę.

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2021-01-10

 

 1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę: Nizio Anna, Wolanin Janina, Radzik Danuta, Ziółkowska Marta, Maciocha Maria, of. Halicka Danuta.
 3. W czasie ferii kancelaria czynna z rana po Mszy porannej.
 4. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.

 

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2021-01-03

 

 1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi, aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
 2. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze św. jak w każdą niedzielę – o 6.30, 8.30, 11.30, w Ciosmach o 10.00. Taca przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożenie ofiary: Szuper Elżbieta, Muzyka Teresa, Gnojek Zuzanna, Pawlikowska Alina. Of. Obszańska Antonina
 4. Dziękujemy z przyjęcie nas do swoich domów podczas kolędy, za wspólną modlitwę, za posiłki i złożone ofiary. Na kościół zebraliśmy przy kolędzie 14 200 zł.
 5. W dni powszednie kancelaria parafialna jest czynna po Mszy św. porannej, w tym tygodniu w dni powszednie nie będzie Mszy popołudniowych.

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 2020-12-27

 

 1. Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu.
 2. W czwartek o godz. 16.00. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest, czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy.
 3. W piątek wypada Nowy Rok 2021. Msze św. w porządku niedzielnym. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 4. 1 stycznia wypada również pierwszy piątek miesiąca. Jeśli ktoś nie popełnił grzechu ciężkiego może przystąpić do komunii św. Spowiedź będzie przed mszami. Chorych z komunią tego dnia odwiedzimy po Mszy o godz. 6.30. Tego dnia nie obowiązuje post.
 5. W pierwszą sobotę miesiąca zmiana tajemnic różańcowych o 16.30.
 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, strojenie choinek i ofiarę: Kapka Stanisława, Ćwik Bożena, Szuper Dorota, Obszańska Ewelina, Obszańska Kamila. Bóg zapłać za dekorację bożonarodzeniową oraz za piękne choinki Panu Nadleśniczemu, Bóg zapłać za piękne, misternie wykonane bombki choinkowe z włóczki.
 7. Bóg zapłać za ofiarę na kościół z Kolonii Sól 100 zł.
 8. Wizyta duszpasterska: charakter odwiedzin będzie troszkę inny niż w ubiegłych latach, po modlitwie nie będziemy zostawać na rozmowę w rodzinach, tylko będziemy wychodzić z domów, jeśli będzie jakiś problem to będziemy się starali go rozwiązać. Jeśli ktoś w ostatnim czasie doszedł do wniosku, że jednak nie chce przyjąć księdza to proszę przekazać sąsiadom lub samemu wyjść przed bramę i poinformować.

 

Plan wizyty duszpasterskiej:

 

27 XII – niedziela – od 13.00 – Ruda Zagrody

28 XII – poniedziałek – Ciosmy – od godz. 8.00. I ks.- Pszczelna  z Pszczelnej od końca od 98; II ks. Byczek, Góra i od numeru 4 do spotkania.

29 XII – wtorek – od godz. 8.00. Kolonia Sól, jeden ks. od  nr 1,  drugi od nr 90.

30XII – środa – od godz. 8.00. Sól – dwóch księży po obu stronach od numeru 2 do 253.

31 XII – czwartek – od godz. 8.00. Sól – dwóch księży po obu stronach od numeru 254 do 384.

02 I – sobota – od godz. 8.00. Sól dwóch księży po obu stronach od numeru 385 do 544.

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU 2020-12-20

 

 1. Dzisiaj wypada IV Niedziela Adwentu.
 2. Jutro od godz. 8.00. będziemy robić dekorację bożonarodzeniową. Zapraszam serdecznie Radę Parafialną i wszystkich chętnych do pomocy. Z kolei Panie sprzątające kościół zapraszam na godz. 10.00. do strojenia choinek i do sprzątania.
 3. W czwartek (24.12) o godz. 8.00. w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w 2020 roku.
 4. Również w czwartek wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Według naszej polskiej tradycji obowiązuje post. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Wigilia w domu katolickim powinna przebiegać w następującym porządku: najpierw śpiew kolędy „Wśród nocnej ciszy”, następnie odczytanie fragmentu Ewangelii św. Łukasza 2, 1-14. Następnie odmawiamy pacierz, i łamiąc się opłatkiem składamy sobie życzenia.
 5. Pasterka o godz. 22.00. w Ciosmach, natomiast o 24.00. czyli o północy w Soli. Pół godz. przed pasterką odprawimy Nowennę do Bożego Narodzenia.
 6. W Boże Narodzenie Msze św. o godz. 6.30., 8.30. i 11.30. Wierni, którzy będą na Pasterce w ciągu dnia mogą przystąpić do Komunii św. drugi raz. Taca z pasterki na Fundusz Ochrony Życia.
 7. W drugi dzień świąt Msze św. tak jak w niedzielę, czyli o 6.30. 8.30. i 11.30. w Ciosmach o godz. 10.00. Taca z drugiego dnia świąt na kapłański fundusz zdrowotny. Po Mszach św. poświęcenie owsa.
 8. W przyszłą niedzielę wypada święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. w porządku niedzielnym 6.30. 8.30. i 11.30, w Ciosmach o 10.00.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiarę: Paluch Janina, Szczur Stanisława, Grabowska Halina, Raduj Małgorzata, Wilkos Maria, Sprysak Dorota. of. Paluch Anna.
 10. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje parafialne. Taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 3 037 zł. Bóg zapłać za ofiary indywidualne na kościół: 100zł, na konto parafialne 200 i 100.
 11. Informacja odnośnie wizyty duszpasterskiej: 95% parafian zdeklarowało się przyjąć księży po kolędzie, zatem jeśli władze kościelne nie zmienią decyzji, będziemy odwiedzać wiernych z modlitwą w ich domach. Charakter odwiedzin będzie troszkę inny niż w ubiegłych latach, po modlitwie nie będziemy zostawać na rozmowę w rodzinach, tylko będziemy wychodzić z domów, jeśli będzie jakiś problem to będziemy się starali go rozwiązać. Jeśli ktoś w ostatnim czasie doszedł do wniosku, że jednak nie chce przyjąć księdza to proszę przekazać sąsiadom lub samemu wyjść przed bramę i poinformować.

 

Plan wizyty duszpasterskiej:

 

27 XII – niedziela – od 13.00 – Ruda Zagrody

28 XII – poniedziałek – Ciosmy – od godz. 8.00. I ks.- Pszczelna  z Pszczelnej od końca od 98; II ks. Byczek, Góra i od numeru 4 do spotkania.

29 XII – wtorek – od godz. 8.00. Kolonia Sól, jeden ks. od  nr 1,  drugi od nr 90.

30XII – środa – od godz. 8.00. Sól – dwóch księży po obu stronach od numeru 2 do 253.

31 XII – czwartek – od godz. 8.00. Sól – dwóch księży po obu stronach od numeru 254 do 384.

02 I – sobota – od godz. 8.00. Sól dwóch księży po obu stronach od numeru 385 do 454.

 

 

III NIEDZIELA ADWENTU 2020-12-13

 

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
 2. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 3. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 4. Jutro o godz. 12.30. odbędzie się pogrzeb śp. Janiny Różańskiej. Różaniec o godz. 12.30, Msza św. o 13:00.
 5. W środę rozpoczynamy nowennę do Bożego Narodzenia. Będziemy ją odprawiać w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Sumie.
 6. 17 grudnia w czwartek od godz. 8.00. odwiedzimy obłożnie chorych w Soli, w Ciosmach również od 8.00. Prosimy o osobiste zgłaszanie chorych.
 7. 21 grudnia o godz. 8.00. w kancelarii parafialnej w Soli będziemy spisywać akta chrztów.
 8. W Wigilię, 24 grudnia o godz. 8.00. będzie odprawiona Msza św. za zmarłych, którzy odeszli w tym roku do wieczności.
 9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, dekorację kwiatową: sprzątającym kościół od nr 47 do 71.
 10. Bóg zapłać Państwu Radnym za rozniesienie opłatków, a parafianom za ofiary. Za opłatki zebraliśmy 12 395 zł (z Soli 10 395zł, z Ciosmów 2 tysiące zł). Po zapłaceniu ubezpieczenia i za zakup opłatków na konto parafialne zostało wpłacone 9 tysięcy. Na śmieci zebraliśmy 5470 zł (w tym z Soli 4570 zł, a z Ciosmów 900zł).
 11. Bóg zapłać za przyniesione dary na plebanię z racji rekolekcji oraz parafianom z Ciosmów za ofiarę 350 zł na posiłki dla księży.

 

II NIEDZIELA  ADWENTU 2020-12-06

 

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.
 2. Dzisiaj od godz. 13.00. będą roznoszone opłatki od numeru 239 do 297.
 3. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 6.30. 8.30. 16.30., w Ciosmach o godz. 10.00.
 4. W czwartek rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Adrian Borowski wikariusz z Parafii w Oleszycach. Msze św. w Soli o godz. 8.00. 12.00. i 17.00., w Ciosmach o 10.00. W drugi dzień rekolekcji porządek taki sam, a w sobotę dzień spowiedzi – pół godz. przed każdą Mszą św. Zapraszam wszystkich, również dzieci i młodzież, do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania tego dnia. Mam nadzieję że wierni posłuchają głosu sumienia i każdy skorzysta z tego czasu łaski.
 5. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać z rana, bezpośrednio po Mszy św., ponieważ wyjeżdżamy na spowiedzi do sąsiednich parafii.
 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, dekorację kwiatową i ofiarę sprzątały: Szczepanek Lucyna, Łuczyn Barbara, Lisiecka Halina, Kowalska Aneta, Malik Janina, Przytula Małgorzata, Tutka Maria.
 7. Bóg zapłać za ofiary na kościół z Soli 100zł i z Biłgoraja 200zł.
 8. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje parafialne.
 9. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.

 

I NIEDZIELA ADWENTU 2020-11-29

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które w naszym kościele będą w soboty o godz. 7.00.
 3. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź przed mszą św. poranną i od godz. 16.00, a w Ciosmach o godz. 14.00. Chorych odwiedzimy po Mszy św. porannej.
 4. Kandydaci do bierzmowania przyjdą do spowiedzi w rekolekcje.
 5. W I sobotę miesiąca o godz. 16.30. zmiana tajemnic różańcowych.
 6. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne (od 6 zł).
 7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, ofiarę i dekorację kwiatową: Małysza Magdalena, Małysza Małgorzata, Małek Wanda, Kowal Krystyna, Siembida Danuta, Szcząchor Barbara, of. Zamsz Bronisława, Małysza Krystyna  Paniom Irenie, Dorocie i Annie za dekorację adwentową.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się i zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 9. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 10 – 12 grudnia.
 10. Chrzty św. w naszej parafii będą miały miejsce w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na Sumie o godz. 11.30.
 11. Taca inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 2534,6zł i 5 euro.
 12. Dzisiaj  poświęciliśmy opłatki, które do naszych domów przyniosą nasi Radni. W tym roku z racji panującej pandemii Radni nie będą wchodzić do mieszkań, zatrzymają się tylko przy bramie bądź na podwórzu. Dlatego też, jeśli ktoś będzie miał życzenie przyjąć opłatki, niech wyjdzie przed dom i je przyjmie. Radni rozpoczną roznoszenie opłatków od godz. 13.00.Gdyby ktoś nie mógł tego dnia przyjąć opłatków, będzie miał możliwość zaopatrzyć się u radnego z danego rewiru do 5 grudnia. Później będzie można również zaopatrzyć się w opłatki w zakrystii bądź na plebanii.
 13. Wraz z opłatkami radni będą zbierać ofiary na wywóz śmieci (przynajmniej 10 zł od rodziny).
 14. Radni również będą przeprowadzać ankietę, kto wyraża chęć przyjęcia księży po kolędzie, ponieważ Ks. Biskup dał dowolność dla księży w związku z kolędą.
 15. Opłatki od numeru 239 do numeru 297 będą roznoszone w przyszłą niedzielę od godziny 13.00.

Rewiry roznoszenia opłatków poszczególnych radnych:

Surmanowicz Irena Sól 2 – 55

Małek Krzysztof Sól 56 – 116

Gnojek Ireneusz Sól 117 – 174

Lisiecki Jan Sól 175 – 235

Niemiec Wiesław Sól 239 – 297

Cudziło Jan Sól 298 – 354

Rak Michał Sól 356 – 410

Strzęciwilk Alfred Sól 413 – 475

Zygmunt Tadeusz Sól 476 – 544

Paluch Stanisław Kolonia Sól 1 – 32

Mantycki Jerzy Kolonia Sól 34 – 63

Mydlak Mariusz Kolonia Sól 65 – 90

Blacha Mirosław Ruda Zagrody

Liturgia Słowa

Dane adresowe

Parafia Świętego Michała Archanioła
Sól 50, 23-400 Biłgoraj
Tel. 84 687 02 42
email: parafia-sol@tlen.pl