Parafia w Soli

Oktawa Bożego CiałaÓsmego dnia po Bożym Ciele zgromadziliśmy się w świątyniach, aby ponownie publicznie wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa.

„Boże, Ty w Najświętszym Sakramencie zostawiłeś nam pamiątkę swej męki, daj nam taką czcią otaczać święte tajemnice Ciała i Krwi Twojej, abyśmy nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia”. Ta modlitwa zwraca naszą uwagę na żywą i tajemniczą obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która jest ośrodkiem i sercem naszej wiary. Jest źródłem, dlatego do niego prowadzimy tych, których przygotowujemy do pełnego udziału we Mszy św. A uświadamiając sobie, jak bezcenny jest to skarb, staramy się tak wychowywać młode pokolenie, aby ono również to dostrzegło. Eucharystia jest również szczytem, bo człowiekowi na tym świecie nie może się zdarzyć nic większego, piękniejszego ani szczęśliwszego niż zjednoczenie z Bogiem, którego On tak bardzo pragnie. Właśnie dlatego oddał za nas życie i utaił się w Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj jest dzień szczególnego dziękczynienia za tę przedziwną, tajemniczą i niezgłębioną łaskawość Bożą” – mówił w homilii ks. proboszcz Krzysztof Jankowski.

Następnie zostały poświęcone przyniesione do kościoła wianuszki i w procesji do czterech ołtarzy, w modlitewnym skupieniu wierni szli za Jezusem ukrytym w Eucharystii. Bezpośrednio po niej nastąpiło błogosławieństwo dzieci.

Transmisja na żywo

Modlitwa do św. Michała Archanioła

+
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

Liturgia Słowa

Dane adresowe

Parafia Świętego Michała Archanioła
Sól 50, 23-400 Biłgoraj
Tel. 84 687 02 42
email: parafia-sol@tlen.pl
Nr konta parafii:
92 9614 0008 2005 0010 9338 0001

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedzono _ razy.