Parafia w Soli

Wizytacja kanonicznaW niedzielę, 6 czerwca, ks. bp Mariusz Leszczyński spotkał się z duszpasterzami i parafianami pw. Św. Michała Archanioła w Soli w ramach wizytacji kanonicznej. 

Wizytacja rozpoczęła się od mszy św. w kościele filialnym pw. Siedmiu Darów Ducha Świętego w Ciosmach, a bezpośrednio po niej – od Eucharystii w kościele parafialnym w Soli. Na samym początku ks. proboszcz Krzysztof Jankowski złożył ks. Biskupowi sprawozdanie z pracy parafii, przedstawił historię kościoła, wymienił różnorakie remonty i inwestycje, jakie dokonały się w obrębie parafii, a także mówił o problemach, z jakimi wspólnota parafialna się boryka:

 

Do wszystkich zebranych w świątyni z pasterskim słowem zwrócił się biskup Mariusz Leszczyński, zwracając uwagę na wyjątkową symbolikę soli:

 

Ponadto w czasie mszy św. Monika Rekiel i Karol Małek, przedstawiciele młodzieży podziękowali ks. biskupowi za dar sakramentu bierzmowania i ks. proboszczowi za przygotowanie ich do tego wyjątkowego momentu na drodze ich życia chrześcijańskiego:

 

Na zakończenie ks. biskup, na ręce ks. proboszcza Krzysztofa Jankowskiego podziękował wszystkim parafianom z Soli, a także wszystkim proboszczom, których w ostatnim czasie odwiedził:

 

Podczas wizytacji biskup rozmawiał z kapłanami i przedstawicielami grup parafialnych, na zakończenie odwiedził również cmentarz parafialny, gdzie modlił się przy grobie ks. Pawła Zięby, proboszcza w Soli w latach  1968 – 1971.

Transmisja na żywo

Modlitwa do św. Michała Archanioła

+
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

Liturgia Słowa

Dane adresowe

Parafia Świętego Michała Archanioła
Sól 50, 23-400 Biłgoraj
Tel. 84 687 02 42
email: parafia-sol@tlen.pl
Nr konta parafii:
92 9614 0008 2005 0010 9338 0001

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedzono _ razy.