Parafia w Soli

Rocznica I Komunii ŚwiętejW dniu dzisiejszym (09.05) dzieci z klas czwartych z naszej parafii przeżywały uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

Dzieci wraz z rodzicami dziękowały Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które otrzymały rok temu, gdy po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc. Zadbały również o oprawę Mszy Świętej podczas Liturgii Słowa, modlitwy wiernych i procesji z darami.

„Sam Chrystus gromadzi nas na Mszy Świętej, o której mówimy, że jest pamiątką i uobecnieniem Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Jezus chce nam dzisiaj przypomnieć o wielkiej chwili sprzed prawie roku, kiedy to całe w bieli i  zgromadzone w świątyni dzieci przed ołtarzem po raz pierwszy przyjęły Go do swoich serc w Komunii Świętej. Powracamy do tego wydarzenia i chcemy pomyśleć, w jaki sposób przez ten rok rozwijała się nasza przyjaźń z Panem Jezusem. Czy także i dzisiaj nasze serca są radosne z tego powodu, ze za chwilę przyjdzie do nich Chrystus w Komunii Świętej. Otaczajmy dziś modlitwą dzieci przeżywające rocznicę I Komunii Świętej i sami zapragnijmy kosztować tych łask, które Pan Jezus daje nam w Eucharystii” – mówił do dzieci ks. wikariusz Krzysztof Krukowski.

Dzisiejsza Eucharystia, w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, była przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte przyjęte w ciągu tego roku.

Transmisja na żywo

Modlitwa do św. Michała Archanioła

+
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

Liturgia Słowa

Dane adresowe

Parafia Świętego Michała Archanioła
Sól 50, 23-400 Biłgoraj
Tel. 84 687 02 42
email: parafia-sol@tlen.pl
Nr konta parafii:
92 9614 0008 2005 0010 9338 0001

Statystyki

Liczba dzisiejszych odwiedzin: _
Liczba odwiedzin w tym miesiącu: _
W sumie stronę odwiedzono _ razy.